facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Projekty - 21. 3. 2014

AVL Moravia nasadila pokročilé plánování PSIpenta Adaptive

AVL12.jpgSpolečnost AVL Moravia, výrobce válcových zkušeben a testovacích zařízení do automobilového průmyslu, nasadila řešení pro pokročilé plánování PSIpenta Adaptive od firmy Berghof. S podporou modulů Adaptive, které jsou plně integrovány do stávajícího podnikového informačního systému PSIpenta pro řízení výroby a logistiky, dokázala AVL Moravia zvládnout dramatický nárůst výroby při stejných výrobních kapacitách a minimálním zvýšení počtu pracovníků.

Systém PSIpenta Adaptive automatizovaně synchronizuje zakázky a zároveň přeplánovává a stanovuje nové priority výrobním operacím tak, aby bylo dosaženo maximální efektivity výroby a byly dodrženy termíny dodávek. „Pro nás je klíčové, že efekt systému PSIpenta Adaptive není jednorázový, ale dlouhodobý a neustále nám umožňuje zefektivňovat naše procesy a zlepšovat naše data. Díky tomu došlo k výraznému zpřesnění termínů dodávek a k razantnímu zvýšení průtoku výrobou s využitím prakticky stejných zdrojů,“ vysvětluje hlavní přínosy implementace Milan Rajtár, ekonomický ředitel AVL Moravia.

Společně se zlepšením organizace výroby a důslednou analýzou „make or buy“ pomohla PSIpenta Adaptive zefektivnit průtok výrobou. S pomocí systému mohly být odbourány manuální plánovací procesy, které jsou nyní automatizovaně řízeny softwarem. I přes meziroční zvýšení výroby o 70 % nebylo potřeba rozšiřovat výrobní plochy ani adekvátně zvyšovat počet pracovníků, když stačilo nabrat zhruba jen 20 % nových zaměstnanců.



Nové řešení také pomohlo při snižování stavu zásob a s využitím samoregulačních mechanismů pro ERP tuning optimalizovat zásoby tak, aby všechny důležité díly byly v daný moment dostupné a přitom se v zásobách nevázalo příliš mnoho kapitálu. Díky tomu mohlo dojít i při téměř zdvojnásobení průtoku výrobou ke snížení stavu zásob nakupovaného materiálu o cca 40 %.

Implementace pokročilého plánování PSIpenta Adaptive byla reakcí na očekávaný nárůst výroby a na výzvy, se kterými se společnost do té doby potýkala. I přes pokrytí všech logistických a výrobních činností systémem PSIpenta, docházelo k přetížení kritických činností, zejména nákupu, plánování a montáží. Docházelo ke zpoždění ve výrobě a bylo potřeba příliš mnoho přesčasových hodin. Společnost proto hledala způsob jak dosáhnout vyšší flexibility výroby v prostředí omezeného výrobního prostoru a kapacit.

Implementace řešení proběhla kompletně během tří měsíců v první polovině roku 2012 v režii společnosti Berghof. Důležitým předpokladem správného fungování PSIpenta Adaptive jsou uživatelé, kteří systém správně používají, a aktuální zpětná vazba z výroby - z toho důvodu byly také zavedeny čtečky čárových kódů umožňující včasné a bezchybné odhlašování operací v systému.

AVL Moravia patří do rakouského koncernu AVL. Je výrobcem testovacích zařízení do automobilového průmyslu a komponent pro mateřskou firmu. Společnost sídlí v Hranicích na Moravě, její roční obrat činí zhruba 700 milionů Kč a zaměstnává zhruba 220 pracovníků. Zákazníky společnosti jsou především automobilky, například BMW, Renault, Peugeot, Honda, Toyota, Ford či Volkswagen.

foto: archiv AVL, Berghof

 
  

- PR -

Stěžejním tématem HANNOVER MESSE 2025 budou energetická řešení pro průmyslové podniky

Hannover-MesseNa veletrhu HANNOVER MESSE 2025 se bude utvářet budoucnost zásobování průmyslových podniků energií. Na tomto předním světovém průmyslovém veletrhu se pod hlavním tématem „Energising a Sustainable Industry“ představí velké množství výrobců a poskytovatelů řešení z oborů vodíku a palivových článků, energie 4.0 a energetických technologií. Návštěvníci z oblasti průmyslu, vědy a politiky se tak mohou do hloubky seznámit například s tématy digitalizace, dekarbonizace, zvyšování účinnosti, výroba vlastní elektřiny, úspory nákladů, volatilita cen a robustnost.

  

- PR -

Ochrana dat a bezpečnost v éře DORA a NIS2

Klíčová role IBM Guardium a SIEM QRadar


Security AIS rostoucími nároky na ochranu citlivých dat a dodržování regulatorních požadavků se firmy stále více obrací k pokročilým nástrojům, které jim umožňují efektivně čelit výzvám moderního IT prostředí. Směrnice DORA a NIS2, které zdůrazňují operační odolnost a správu kybernetické bezpečnosti, stanovují jasné standardy pro ochranu dat a řízení přístupu. V tomto kontextu hrají zásadní roli řešení IBM Guardium a SIEM QRadar.